Hotel Visby Börs
Individual reviews by our guests (showing 41-43 of 43)
Mouline Rouge
“Hotellet var super mysigt som att kliva tillbaka i tiden. När man vet att själva byggnaden härstammar från 1200 talat. Helt enkelt fantastiskt. Vi bokade bord via Hotellet på resturang Italienaren. De serverade en utsökt 5 rätters middag som utökades till 6 när vi kom ditt. Har inget negativt att säga. Allt var toppen. ”
4 stjärnigt hotell men mer som 2 stjärnigt
“Man förväntar sig mer av ett 4 stjärnigt hotell som separata schampo , balsam, duschtvål o inte en förpackning dusch/schampo som det var. sängar var tyvärr för mjuka o nästan som att sova i hängmatta så det blev en hel del vändande fram/tillbaka för att flytta sovställning. Frukost definitivt 2 stjärnigt med prefab köttbullar o prinskorvar samt pannkakor förmodligen rester från julen, äggröran var mer som en soppa med alldeles för mycket grädde i, de färdigkokta äggen var iskalla direkt från kylskåpet o vid skalning så såg man den mörka ringen runt ägggulan vilket betyder att ägget inte är tillredda samma dag viket är undermåligt med tanke på vilket intryck man får av frukosten på hotellets webbsida vilket rimmar betydligt bättre med en 4 stjärnig standard vilket hotellet ska ha, därav rekommenderas detta hotell ej.”
Hotell Visby börs
“Hej, vi bodde i hotellrum. Jag tycker att allt var till belåtenhet förutom bemanningen i receptionen. Vi fick inte våra utlovade presentkort utan fick dem av frukostvärdinnan efter att ha frågat efter dem. Jag tycker också det var synd att ”kaffebaren” stängde samtidigt som receptionen, vid 16. Glömde en laddare, hoppas jag får den tillbaka, har skickat en förfrågan via Mail. ”
Powered by Citybreak a part of Visit Group