Alva Stugby
Individuella recensioner från våra gäster (visar 1-7 av 7)
Lugnt och prisvärt boende
“Mycket trevligt boende om man söker lugn och lantlig idyll. Vänligt bemötande och engagerade ägare. Enkel standard, rekommenderas för de som inte kräver femstjärnigt men som istället vill utforska södra Gotland under dagsturer. ”
Trevlig Vistelse
“En mycket trevlig vistelse,mycket trevligt bemötande av ägarna av Alve stugby/Åsa”
Vandrarhem med egen stuga
“God anda mötte oss när vi kom. Värdinnan gjorde allt för att vi skulle trivas och kollade av att allt funkade och att vi sov bra. Huset med kök och matbord fungerade bra så vi kunde ordna med frukost och matsäck för vår vistelse. Det enda som saknades i boendet var värmeelement vid dåligt väder och möjlighet att ladda/använda mobil med laddning på sovloftet.
Vi kommer gärna tillbaka till Alva stugby igen - en lugn plats med en klart lysande stjärnhimmel en bit bort från tiriststråken och gatuliv. ”
Vi är enormt tacksamma över det varma be...
“Vi är enormt tacksamma över det varma bemötande vi fick.
Ett helt fantastiskt värdpar med hjärta på det rätta stället.
Stuga och service byggnader var till belåtenhet och stort sett allt vi behövde fanns där.
Våra barn på 9 och 4 trivdes kanon.
Vi kommer definitivt att återvända om möjlighet finns.
”
Perfect for a stay in summertime
“This cute little cabin was perfect for our stay at Gotland. It doesn't have a lot of modern fascilities but for a summerstay it was perfect. ”
Bra läge och väldigt trevliga stugvärdar...
“Bra läge och väldigt trevliga stugvärdar! Skulle gärna återvända.”
matlagning
“Lite jobbigt att kök och vatten fanns på olika ställen annars allt superbra!”