Donners Hotell
Osoite: Donnersplats 6, 621 57 Visby
Sijainti: Visbyn kaupunginmuurin sisäpuolella (Rannikonläheinen)
näytä kartta
Vieraidemme henkilökohtaiset arvioinnit (näyttää 21-30 kohteesta 150)
Centralt inom murarna
“Mycket bra hotell, ligger centralt och fantantiskt frukost. Det var lite kallt på rummet, när vi kom dit , men det blev bättre sen vi satt upp värmen; den var tydligen avstängd. Nära till allt t.ex Botaniska trädgården, Almedalen, affärer m.m. Man tröttnar aldrig att gå innanför murarna; det är alltid något nytt man träffar på.”
Gotland
“Mycket trevliga rum. Perfekt läge mitt i stan. Saknar utrymme att sitta tillsammans på kvällen typ bar.”
trevlig personal
“Hela personal var verklig hjälpsamma och trevliga. Frukost kan vara lite mer varierande. ”
Donners Hotell
“Bra hotell och service beläget innanför stadsmuren nära stadens attraktioner”
Allt var toppen förutom att sängarna var...
“Allt var toppen förutom att sängarna var alldeles för mjuka.”
Donners hotell
“Mycket bra”
Mycket trång dusch i den lägenhet vi omf...
“Mycket trång dusch i den lägenhet vi omflyttade till”
För litet rum
“Har aldrig tidigare haft ett så litet rum. Stämde inte med beskrivningen. Gick inte att mötas två personer nedanför sängarna. Inget skrivbord och ingen säkerhetsbox. Fanns ingenstans att placera privata tillhörigheter. Blev placerade i en sidobyggnad med en trappa som borde kallas stege. oerhört brant med smala trappsteg.”
Nöjda
“Vi hade två trevliga dygn, rent och fräscht och bra frukost. Något hårda sängar för vår smak. ”
Positiv vistelse
“Gammal fin byggnad med ett fantastiskt läge. Rent och fräscht, mysigt och gemytligt. Otroligt trivsam frukostupplevelse. Och jag gillade personalen. Helt nöjd!”